• Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Buffaloed

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Mercy Black

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Luce

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Stella's Last Weekend

    ★★★

  • Malevolent

    ★½

  • Starfish

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Body

  • Maniac

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Greta

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • What Still Remains

    ★½

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★