• Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Tag

    ★★★★

  • In Darkness

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

    ★★★★

  • Happy Anniversary

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★★

  • The Ranger

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • The New Romantic

    ★★★★★

  • Wild Nights with Emily

    ★★★

  • Galveston

    ★★

  • Fast Color

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • The Breaker Upperers

    ★★★★★

  • Wildling

    ★★

  • Prospect

    ★★

  • A Vigilante

    ★★★★★

  • More Human Than Human

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • Take Your Pills

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Blood Fest

    ★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • The Party's Just Beginning

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Unsane

    ★½

  • Profile

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Science Fair

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • What Keeps You Alive

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • The Post

    ★★★★★

  • Christmas Inheritance

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Fullmetal Alchemist

    ½

  • A Christmas Prince

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Free!: Take Your Marks

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • The Woods

    ★★★½