• The Vast of Night

    The Vast of Night

    ★★★★

    man I missed fun old fashioned UFO flicks

  • Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

    drop the joe & taylor mix of exile you cowards I'll just be in the back rewatching this and crying

  • The Assistant

    The Assistant

    ★★★★½

    I'm obsessed with it OBSESSED

  • Pawn Sacrifice

    Pawn Sacrifice

    ★★½

    I saw Queens Gambit and now will watch entirely chess content

  • Underwater

    Underwater

    ★★★½

    this has tj miller AND john gallagher jr in it and you're trying to convince me it's NOT a secret cloverfield film?? okay

  • Pineapple Express

    Pineapple Express

    ★★★★★

    how is this still the funniest movie ever made

  • Over the Moon

    Over the Moon

    ★★★★

    this movie is so underrated and not talked about enough!! it's so incredible!!

  • Come to Daddy

    Come to Daddy

    ★★★½

    it's been so long since I've seen elijah wood in person and just had a nice little chat I miss my boy

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★★

    RIP THIS WENT SO HARD WHY IS VIOLET EVERGARDEN SO PEEFECT

  • Texas Chainsaw 3D

    Texas Chainsaw 3D

    ★★

    this is like someone telling the abridged story of the thought that maybe possibly inspired a movie sort of like Texas Chainsaw Massacre

  • Shirley

    Shirley

    ★★★★½

    upset that no men were murdered in the making of this film

  • Hubie Halloween

    Hubie Halloween

    ★★★½

    love that paul blart mall cop got a promotion