• Sasquatch

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Murder Among the Mormons

  • Allen v. Farrow

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Cats

  • The Confession Killer

  • Scare Package

  • The Irishman

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Stalked by My Doctor: A Sleepwalker's Nightmare

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★½

  • The Golden Glove

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • All the Colors of Giallo

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Love You To Death

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

  • Dumplin'

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

  • The Perfection

    ★★★½

  • Inside the Manson Cult: The Lost Tapes

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Halloween

  • Vox Lux

    ★★½

  • Suspiria

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Cam

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Stalked by My Doctor: Patient's Revenge

    ★★★★★