• The Suicide Squad

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bad Trip

  • El Planeta

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Other Lamb

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Judy

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Circus of Books

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★½

  • Luce

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Patricia

  • Bad Times at the El Royale

  • mid90s

    ★★★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Package

    ★★

  • Crazy Rich Asians

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

  • Ingrid Goes West

  • Split

  • The Autopsy of Jane Doe