Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Azor

Azor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Chumscrubber

The Chumscrubber

2005
×
Edit this entry  
04
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
School of Rock

School of Rock

2003
×
Read the review Edit this entry