• kid 90

    ★★

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • In the Earth

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Holidate

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Rebecca

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Mainstream

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Rental

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Arkansas

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Photograph

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Nest

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★

  • On the Record

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Bad Hair

    ★★½

  • Spree

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • The Gentlemen