olivia💫 has logged 18 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
Read the review Edit this entry