• In the Tall Grass

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★★

  • Fruitvale Station

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Avatar

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★½

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • The Goonies

    ★★★★★