Olivia has logged 17 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry