Jared has logged 46 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Someone to Watch Over Me

Someone to Watch Over Me

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pusher III

Pusher III

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Legend

Legend

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Thunderball

Thunderball

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
David Cross: Making America Great Again

David Cross: Making America Great Again

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jim Jefferies: Freedumb

Jim Jefferies: Freedumb

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Requiem for the American Dream

Requiem for the American Dream

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Millions

Millions

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry