olivia has logged 23 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Astro Boy

Astro Boy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mad Max

Mad Max

1979
×
Read the review Edit this entry  
28
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
Read the review Edit this entry