• Yung Lean: In My Head

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Horse Girl

    ★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Midsommar

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • I Was at Home, But...

  • Jacob, Mimmi and the Talking Dogs

    ★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Dogman

    ★★★★½

  • Cold War

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★

  • Nora

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Eighth Grade

  • Phantom Thread

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Crimson Peak

  • Anomalisa

  • Insidious: Chapter 3

    ★½

  • The Witch

  • Ex Machina

  • Paddington

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • Spring Breakers

  • Frances Ha

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Penance

    ★★½

  • The Day He Arrives

  • The King's Speech

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • Broken Embraces

  • Coraline

  • $9.99

    ★★★

  • Juno

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • The Diving Bell and the Butterfly

    ★★★★★

  • Children of Men

  • Pan's Labyrinth

  • Volver

  • Wristcutters: A Love Story

  • Brokeback Mountain

  • The Squid and the Whale

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • Waterbomb for the Fat Tomcat

  • 50 First Dates

  • In the Realms of the Unreal

    ★★★

  • Melvin Goes to Dinner

  • Love Actually

  • Lost in Translation

    ★★★½

  • The Triplets of Belleville

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • K-PAX

    ★★