• The Little Mermaid

  • Dune

  • The French Dispatch

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • First Date

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Music

    ½

  • The Dig

    ★★★½

  • Bobo the Monkey

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Superintelligence

    ★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Midnight at the Magnolia

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Antonio's Mistake

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Fatman

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tragic Jungle

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★½

  • The Missing Pizza

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unhinged

  • Hamilton

    ½

  • #Alive

    ★★★

  • Greyhound

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • Capone

    ★★½

  • Rhubarb

    ★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Abigail Haunting

    ½

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★½

  • IWOW: I Walk on Water

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Trip to Greece

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Scenes from My Life

  • Lost Girls

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Horse Girl

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Wendy

    ★★★

  • Downhill

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★