• Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Pharaohs’ Golden Parade

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wrong Turn

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Am Afraid to Forget Your Face

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Normal People Confessions

  • Normal People

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Countdown

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Dreamland

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★

  • Serenity

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★