• Blood Red Sky

    ★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Till Death

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Ice Road

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Trigger Point

  • The Virtuoso

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Stowaway

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Gaia

    ★★★

  • Trust

    ★★

  • The Devil Below

    ½

  • The Vault

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Wrong Turn

  • Born a Champion

    ★★★

  • The Marksman

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Hospital

    ½

  • All My Friends Are Dead

    ★½

  • News of the World

    ★★★★

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★★

  • Fatale

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Dry

    ★★★★

  • Songbird

  • Monster Hunter

    ★★

  • The Prom

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Come Play

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Butchers

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Black Box

    ★★★

  • The Phenomenon

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★