omarstop has logged 162 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Surveillance

Surveillance

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mother's Day

Mother's Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Phenomenon

The Phenomenon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prospect

Prospect

2018
×
★★
Edit this entry  
02
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Most Dangerous Game

Most Dangerous Game

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
13
Riddick

Riddick

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chaos

Chaos

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★
Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry