Oneepiexe has logged 509 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Piece: Dead End Adventure

One Piece: Dead End Adventure

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
One Piece: Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals

One Piece: Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals

2002
×
★★½
Edit this entry  
29
One Piece: Clockwork Island Adventure

One Piece: Clockwork Island Adventure

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
One Piece: The Movie

One Piece: The Movie

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Alex Cross

Alex Cross

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Fire with Fire

Fire with Fire

2012
×
★★
Edit this entry  
27
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Breach

Breach

2020
×
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I.T.

I.T.

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Midnight in the Switchgrass

Midnight in the Switchgrass

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★
Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
The Greatest

The Greatest

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Killer Elite

The Killer Elite

1975
×
★★½
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★½
Edit this entry