Oneepiexe has logged 33 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Acts of Vengeance

Acts of Vengeance

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Volcano

Volcano

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fan

The Fan

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
Cleaner

Cleaner

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
Hard Rain

Hard Rain

1998
×
★★
Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Regression

Regression

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vivo

Vivo

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★
Edit this entry