• Friends: The Reunion

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Normal People

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Let It Snow

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Lost and Found

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Fire in Paradise

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Seberg

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★½

  • Descendants 3

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Kamali

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★