• WandaVision

    ★★★★★

  • Midnight at the Magnolia

    ★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Monday

    ★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • Work It

    ★★★★

  • Ava

    ★★★

  • Feel the Beat

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Rich in Love

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Tune in for Love

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Let's Dance

    ★★

  • Booksmart

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Alita: Battle Angel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

  • Green Book

    ★★

  • The Nun

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • I Am Jonas

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Love, Simon

    ★★

  • Black Panther

  • Fala Sério, Mãe!

    ★★★★★

  • Bright

    ★★

  • The Post

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Wonder