kyle has logged 384 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Untitled 'The Walking Dead' Film

Untitled 'The Walking Dead' Film

×
Read the review Edit this entry  
03
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Buffalo Running

Buffalo Running

1883
×
Read the review Edit this entry  
28
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry