• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Nocturne

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Ju-On: Origins

    ★★★

  • Desperados

    ★★

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Double Tap

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • last night i dreamt that somebody loved me

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • The Fall

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Peter's To-Do List

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Castle in the Ground

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • Bird Island

    ★★★

  • Notre Dame

    ★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • The Cat and the Moon

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Straight Up

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Daddy

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½