Deyana has logged 110 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
26
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Read the review Edit this entry  
11
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hateship Loveship

Hateship Loveship

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mute

Mute

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry