• Malignant

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Get the Goat

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★½

  • Cops and Robbers

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Falas Negras

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Work It

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • A Escada

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The High Note

    ★★

  • Out

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Sergio

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Modern Times Addictions

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★