Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Gladiator

Gladiator

2000
×
Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
07
Munich

Munich

2005
×
Edit this entry  
06
Memento

Memento

2000
×
Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
Edit this entry  
03
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Legend of Destruction

Legend of Destruction

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Scoob!

Scoob!

2020
×
Edit this entry  
08
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
Edit this entry  
30
Vertigo

Vertigo

1958
×
Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
Edit this entry  
26
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Diabolique

Diabolique

1955
×
Edit this entry  
24
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Onward

Onward

2020
×
Edit this entry  
22
Escape Room

Escape Room

2019
×
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
River of No Return

River of No Return

1954
×
Edit this entry  
20
Daniel

Daniel

2019
×
Edit this entry  
18
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vulcan Junction

Vulcan Junction

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
Edit this entry