• We Are

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★★★★

  • Gradations I-II

  • Mank

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

  • Tenet

    ★★★★★

  • Wittgenstein Plays Chess With Marcel Duchamp, Or How Not To Do Philosophy

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

  • Mark Normand: Out To Lunch

  • Bandit

  • s01e03

    ★★★★½

  • Visit

  • France Against the Robots

  • Sincerely Louis C.K.

  • Inventing the Future

  • log 2

    ★★★★★

  • The Way Back

  • The Woman Who Ran

    ★★★★★

  • Sam Morril: I Got This

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

  • Spree

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Bad Boys for Life

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Gemini Man

  • Transparent: Musicale Finale

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name

  • The Laundromat

  • The Two Popes

  • Joker

  • Waves

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

  • Where'd You Go, Bernadette

  • T

  • A Rainy Day in New York

  • The Lion King

    ½

  • Aziz Ansari: Right Now

  • log 0

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Dark Phoenix

  • Domino

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience