• Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • True Justice: Bryan Stevenson's Fight for Equality

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Girls Trip

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Nerve

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★