RSS feed for Ossessione
  • A Secret Love

  • Little Women

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★

  • Klaus

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

  • Someone, Somewhere

  • Anima

  • The Prince’s Voyage

  • Toy Story 4

  • The Specials

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • La Belle Époque

    ★★★½

  • The Bare Necessity

    ★★★½

  • Children of the Sea

  • A Hidden Life

    ★★½

  • On a Magical Night

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Alice and the Mayor

  • I Lost My Body

    ★★★

  • A Brother’s Love

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Paris Is Us

    ½

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★★½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

  • Welcome to Marwen

    ★★★½

  • By the Grace of God

    ★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Claire Darling

  • Father & Sons

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

  • They'll Love Me When I'm Dead

  • In Safe Hands

  • Roma

    ★★★★★

  • Treasure Island

    ★★★½

  • Dilili in Paris

  • Incredibles 2

  • November 13: Attack on Paris

  • Sink or Swim

  • Shirkers

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Christmas & Co.

  • WHAT DID JACK DO?

  • I, Tonya

  • Mektoub, My Love

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Our Souls at Night

  • Lady Bird

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Mary and the Witch's Flower

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Godard Mon Amour

  • Lover for a Day

  • Faces Places

  • Ismael's Ghosts

  • Mr & Mme Adelman

    ★★★★½

  • Big Little Lies

  • The Midwife

  • A Ghost Story

    ★★★★½