• Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★½

  • The Phenomenon

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lost Boys

    ★★★

  • Console Wars

  • Another Round

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Robin's Wish

  • I Used to Go Here

    ★½

  • An American Pickle

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Arkansas

    ★★½

  • LA Originals

  • The Banker

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

  • Escape From Pretoria

    ★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Ladies of Steel

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Planters

    ★★½

  • Jungleland

    ★★★½

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

  • The Aeronauts

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Crawl

  • End of Sentence

    ★★½

  • Hearts and Bones

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

  • The Traitor

    ★★½

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Bacurau

    ★½

  • Bull

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

  • Tolkien

  • The Short History of the Long Road

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Standing Up, Falling Down

    ★★★½

  • The Champion

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Mickey and the Bear

    ★★★★