• Batman: Year One

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★½

  • 28 Days Later

    ★★★½

  • Gladiator

    ★★★★

  • The Machinist

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Dug Days

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Coach Carter

    ★★★½

  • Jobs

    ★★½

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★½