Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wish You

Wish You

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Method

Method

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
She's Beautiful When She's Angry

She's Beautiful When She's Angry

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prayers for Bobby

Prayers for Bobby

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another

Another

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Future Diary

The Future Diary

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
28
The Call

The Call

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prohibition

Prohibition

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Janela da Alma

Janela da Alma

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Radioactive

Radioactive

2019
×
★½
Edit this entry  
25
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
18
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Spy

My Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Not Easily Broken

Not Easily Broken

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
02
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry