• Scream

    ★★★★½

  • The King's Daughter

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★★

  • Me You Madness

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★