• Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Pond Life

  • The Grinch

  • Auntie Edna

  • This Country - The Aftermath

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Manmarziyaan

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Leading Lady Parts

  • Stewart Lee: Content Provider

  • Detective Dee: The Four Heavenly Kings

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Kaala

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • Thunder Road

  • The Breaker Upperers

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Tully

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

  • The Post

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Boy with the Topknot

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Coco

  • Nevada

  • Ok, Call Me Back

  • Thor: Ragnarok

  • Unicorn Store

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Midnight Runners

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Ali's Wedding

  • In a Heartbeat

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Faces Places

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • Bad Genius

  • Bāhubali 2: The Conclusion

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Love Off the Cuff

    ★★★½

  • Peppa Pig: My First Cinema Experience

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Big Little Lies

  • Team Thor: Part 2

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2