• Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Lemonade

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Love Witch

  • Sherlock: The Abominable Bride

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Penguins of Madagascar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Frozen

  • Monsters University

  • Star Trek Into Darkness

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

  • Argo

    ★★★★

  • Pitch Perfect

  • Looper

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania

  • ParaNorman

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

  • Ted

  • Brave

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • The Avengers

  • 21 Jump Street

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★★

  • 50/50

  • The Descendants

    ★★★½

  • Horrible Bosses

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • X-Men: First Class