• House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Rosa Rosae. A Spanish Civil War Elegy

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • One Second

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Supernova

    ★★½

  • Rifkin's Festival

    ★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Sportin' Life

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Capone

    ★½

  • Extraction

    ★★½