• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Belle

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • It's Okay to Not Be Okay

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sisters-In-Law at War

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Little Women

  • Recep Ivedik 6

  • Klaus

    ★★★★★

  • Countdown

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Fractured

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Bring the Soul: The Movie

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Angel's Last Mission: Love

    ★★★★★

  • The Lighthouse