• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • The Lady Vanishes

    ★★★★

  • The 39 Steps

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Spectacular Now

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • Strangers on a Train

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Adventureland

    ★★½

  • Princess Cyd

    ★★★

  • Beetlejuice

    ★★

  • 22 Jump Street

    ★★½

  • Handsome Devil

    ★★

  • Boys

    ★★½

  • Ruby Sparks

    ★★★★