• The Many Saints of Newark

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • The Social Dilemma

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • League of Legends Origins

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Midsommar

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • Us

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Mikus

    ★★

  • Halloween

    ★★½

  • Suspiria

    ★★

  • The Other Side of the Wind

  • Bleach

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Batman Ninja

    ★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ½

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ½

  • Black Mirror: USS Callister

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Fullmetal Alchemist

    ★½

  • Historietas Assombradas: O Filme

    ★★★½

  • How the Beatles Changed the World

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • 1922

    ★★

  • mother!

    ½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • El Che

    ★★★★½

  • The Devil and Father Amorth

    ★½

  • Death Note

    ★★★

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable – Chapter 1

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★½

  • Okja

    ★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • The Haircut

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Skins

    ★★

  • 78/52

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½