Enas has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leisure Time

Leisure Time

2006
×
Edit this entry  
22
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
19
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
21
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★½
Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
01
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
Edit this entry  
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
Edit this entry  
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
Edit this entry  
18
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★
Edit this entry  
13
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Edit this entry  
11
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry