• Extraction

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Fall

    ★★★

  • Gucci Cruise 2020

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • GUO4

    ★½

  • Nimic

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Shaft

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • GIG - A Uberização do Trabalho

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Olla

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • The Staggering Girl

  • The Swallows of Kabul

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Hustle

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • On the Starting Line

    ★½

  • A Russian Youth

    ★★

  • The Plagiarists

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Divine Love

    ★★★★½

  • Throat Singing in Kangirsuk

    ★★

  • I Am Mother

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Express Kidnapping

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Apostle

    ★★