• Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★½

  • Undercover Wedding Crashers

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Long Toast

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • ¡Ni te me acerques!

    ½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Riot Police

    ★★★★

  • Lipothymia

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • An Optical Illusion - Interval

    ★½

  • The People Upstairs

    ★★★½

  • Ane Is Missing

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • A Normal World

    ★★

  • My Heart Goes Boom!

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Unknown Origins

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Rosa's Wedding

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★★

  • Host

    ★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Bath Tub

    ½

  • Rhubarb

    ½

  • The Eddy

    ★★