• Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • VHS 94

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • Transformers: War for Cybertron: Kingdom

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Jungle Cruise

  • Old

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • The Boss Baby: Family Business

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mortal Kombat

  • Godzilla Singular Point

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • The Stairs

  • Willy's Wonderland

  • Censor

    ★★★★½

  • Wrong Turn

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

  • Monster Hunter

  • Ashens and the Polybius Heist

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The Last Matinee

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Slaxx

  • Tenet

  • Transformers: War for Cybertron: Siege

  • Deep Blue Sea 3

    ★★

  • #Alive

  • Da 5 Bloods

  • Scoob!

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Night House

  • Spree

  • The Turning

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker