PacJeff has logged 115 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Southbound

Southbound

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Ran

Ran

1985
×
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
Edit this entry  
20
Terrifier

Terrifier

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
Edit this entry  
15
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
Read prior review Edit this entry  
13
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
Edit this entry  
13
King Kong Escapes

King Kong Escapes

1967
×
Read the review Edit this entry  
10
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Edit this entry  
27
Spiral

Spiral

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Alice's Restaurant

Alice's Restaurant

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
Read prior review Edit this entry  
17
Ashens and the Polybius Heist

Ashens and the Polybius Heist

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
Read the review Edit this entry  
07
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Forest

The Forest

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Eye

The Eye

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Bait

Bait

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dracula 3000

Dracula 3000

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry