Michael Rodgers has logged 13 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amputee

The Amputee

1974
×
Read the review Edit this entry  
14
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Sollers Point

Sollers Point

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry