• The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★★

  • Okja

    ★★½

  • Wonderstruck

    ★★★½

  • Going in Style

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Song to Song

    ★★★½

  • The Foreigner

    ★★½

  • The Evil Within

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★½

  • Mudbound

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Sully

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Blair Witch

    ★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★★

  • American Honey

  • Train to Busan

    ★★★½

  • My Blind Brother

    ★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • SOMM: Into the Bottle

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • Hell House LLC

    ★★★

  • The Intern

    ★★★½

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Digging for Fire

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ted 2

    ★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • The Little Prince

  • Green Room

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★½

  • Jupiter Ascending

    ★★★½

  • The End of the Tour

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • American Sniper

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

  • Wild Tales

    ★★★

  • As Above, So Below

    ★★★

  • Unfriended

    ★★★★

  • They Came Together

    ★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★★

  • Welcome to New York

    ★★★½

  • Chef

    ★★½

  • Faults

    ★★

  • The Babadook

  • The Wolf of Wall Street

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Enemy

    ★★½