Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Real Dude

Get Real Dude

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
USE

USE "Tantrum"

2020
×
Edit this entry  
07
USE CUPS

USE CUPS

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Jarressey

Jarressey

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Bad Things That Could Happen

Bad Things That Could Happen

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
High School Musical

High School Musical

2006
×
½
Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Alphabet

The Alphabet

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Imprint

Imprint

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Race

Death Race

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cloud 9

Cloud 9

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry