• Birds of Paradise

  • Squid Game

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Spontaneous

  • Ammonite

  • Little Fires Everywhere

    ★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★

  • Joker

  • Waves

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ½

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★