• The Kid Detective

    ★★★★½

  • Beta Test

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • Collateral

    ★★★★½

  • Dr. T & the Women

    ★★★★★

  • Midaq Alley

    ★★★★½

  • In the Mouth of Madness

    ★★★

  • The Last Boy Scout

    ★★★★★

  • Jacob's Ladder

    ★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★

  • Licence to Kill

    ★★½

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★

  • The Living Daylights

    ★★★½

  • The Desert of the Tartars

    ★★★★★

  • The Cars That Ate Paris

    ★★★½

  • Blanche

    ★★★½

  • Z

    ★★★★★