• Locked Down

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Godmothered

    ★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • The Disney Holiday Singalong

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • A Teacher

    ★★★

  • Mank

  • Holidate

    ★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Once Upon a Snowman

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • It Counts

  • Shithouse

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Clouds

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★½

  • Beth Stelling: Girl Daddy

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★

  • Esther Povitsky: Hot For My Name

    ★★★

  • Disney Channel Summer Sing-Along

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ava

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Looks That Kill

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Capone

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Red

    ★½

  • Normal People

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • The Disney Family Singalong

  • The Secret Garden

    ★★½